за нас

_G125090

Главниот бизнис на Хаити диск

Ningbo Hilectro моќ технологија копродукции, Ltd е главниот бизнис на Хаити диск, кој е специјализиран за производство на електрични виљушкар, полнач, пејзаж возило, golfcart etc.The компанија е да се почитуваат филозофијата на Групацијата Хаити "висок квалитет, висока ефикасност и енергија спасување ", а со цел на обезбедување на најдобар класа производи до потрошувачите.

Зрели развој платформа на Хаити група

Се потпира на зрели развој платформа на групацијата Хаити, Hilectro моќ технологија има авто-развиена controller.professional тим производство мотор, lagre лим и сликарство workshop.At исто време, компанијата врши ISO: 9001 за квалитет систем за управување strictiy, pursuiting подобрување на квалитетот постојано.

финансиска сила

Компанијата се наоѓа во индустриска зона на Beilun кој е еден од најголемите пристаништа во целиот свет. Областа на фабриката ги опфаќа 110 thous квадратни meters.Equipped со мулти производни линии со годишен капацитет е над 10 thous поставува на виљушкари, компанијата има напредна тестирање центар во исто време.

Висок квалитет на R & D тим

Собирање со професионална супервизори, компанијата има висок крајот R & D тим. Со комбинирање на домашниот и странските искуства, тимот е подобрување на квалитетот на виљушкари, континуирано, а tyring да биде во кругот на врвот добавувачи во индустријата.


WhatsApp Интернет разговор!