Двоен AC мотор диск CPD18M

Краток опис:

Parameter Model Manufacturers grades CPD18M Power modes Ele ctric, Diesel, Petrol Electric Operate mode Sit Rated capacity Q Rated capacity kg 1800 Load center c Rated load center mm 500 Optional capabilities Q2 capability at 600mm load center kg 1570 Load distance (front suspension) x Front axle center to the fork surface mm 435 Wheelbase y mm 1485 Weight Use weight Including the smallest capacity battery, see 6.5 line kg 3730 Axle Loading Load Fron...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Преземи како PDF

  детали за производот

  Тагови производ

  параметар

  модел производителите оценки CPD18M
  моќ режими Еле ctric, Дизел, Бензин електричен
  работат режим Седнете
  номинален капацитет П номинален капацитет килограм 1800
  транспорт центар c Отценети оптоварување центар mm 500
  Факултативна способности Q2 способност на 600mm товар центар килограм 1570
  Транспорт растојание (предната суспензија) x Преден центарот оска на површината на вилушка mm 435
  Меѓуоскино растојание y mm 1485

  Тежина

  Употреба на тежината Вклучувајќи ја најмалата капацитет на батеријата, видете 6.5 линија килограм 3730
  оска Вчитување транспорт Напред килограм 5080
  назад килограм 650
  бриши Напред килограм 1790
  назад килограм 1940

  гуми

  Тип на гуми Пневматски гуми, гуми пневматски гуми
  гума Големина Напред 18 × 7-8
  назад 15 × 41 / 2-8
  Број на тркала Пред / назад 2/2
  Шарите, фронт Б10 mm 950
  Шарите, заден Б11 mm 170

  големина

  поместување агол a / b Напред / назад степен 6/10
  Висина на јарболот, Намаленото h1 2 одделение рамка mm 2050
  Std.Free лифт h2 2 одделение рамка стандард врата, од земјата mm 140
  Std.Lift Висина h3 2 одделение рамка стандард врата, од земјата mm 3000
  Висина на јарболот, повеќе H4 2 одделение рамка стандард врата mm 3955
  Висина, надземни стража h6 mm 2070
  Должина, со Std.Forks L1 mm 2885
  Должина, до вилушката лице L2 mm 1935
  Ширина, на тип б1 еден mm 1110
  вилушки s / e / l mm 40 × 120 × 1070
  Вилушки превоз Класа ISO 2328, тип A / B / не Class2, тип А
  ширина превоз b3 mm 970
  тло m1 под рамката на вратата mm 124
  м2 Центар за меѓуоскино растојание mm 125
  Прав агол редење коридор AST со L1000 × W1200 држач mm 3095
  AST со L1200 × W800 држач mm 3295
  Радиус Wa mm 1600

  PERFOR-mance

  патување брзина натоварено / истовара km / h 14/15
  Дигање брзина натоварено / истовара mm / s 265/450
  Намалувањето на брзината натоварено / истовара mm / s 430/340
  Max.Drawbar Повлечете вчитан, 3min, номинална N 9560
  Max.Gradeability натоварено, 3min, номинална / 1.5 / час % 17
  сопирачка работи / контрола на педалата / хидраулични педалот / хидраулична
  Сопирачка за паркирање работи / контрола / Прирачник за механички рачно / механички
  Управниот модел FHPS

  Возење

  AC Drive мотор (AC) 60min, рејтинг kw 4.5 × 2
  AC пумпа мотор (AC) 5min, рејтинг kw 9
  напон на батеријата V 48
  Капацитет на батерија Ах / 5hr 460
  Капацитет на батериите, мин Ах / 5hr 390
  Капацитет на батериите, макс Ах / 5hr 565
  батеријата Тежина Min.capacity батеријата, видете 6.4.1 линија килограм 650

  други, пак,

  Возење на мотор контрола транзистори
  Олеснување Прилог притисок бар 176
  капацитет на резервоарот L 23

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Контактирајте не

  • Адреса: 518, Xiaojiajiang Блискиот патот, Окружниот Beilun, Ningbo Жеџијанг, Кина, 315.801
  • Е-пошта: qlc11858@mail.haitian.com
  • Телефон: Јавете ни се сега: + 86-574-86185261
  • Факс: Јавете ни се сега: + 86-574-86185271
  • Power by Globalso.com

  Испраќам барање За Ценовникот

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Последни вести

  Top 3 Trends in the Global Pallet Trucks ...

  Technavio’s latest market research report on the global pallet trucks market provides an analysis of the most important trends expected to impact the market outlook from 2017-2021. Technavio defines an emerging trend ...

  Electric Tractors – What To Look For

  When you shop for electric tractors you need to look for quality construction, power and versatility. Tractors are not cheap pieces of equipment. Therefore, to increase the value of your investment you need to selec...

  Hilectro unveils plan for India’s f...

  Agriculture and construction machinery maker Hilectro Ltd has announced plans to develop electric and hydrostatic tractor in the country. Revealing the concept tractor along with its new range of global portfolio of t...